Miks just HH?
Käesoleval ajal valmistatakse peaaegu kogu HH biotehnoloogilisel meetodil ning seda ei võeta inimestelt ega loomadelt. See lubab viia allergiliste reaktsioonide riski miinimumini. Pealegi vastab HH täielikult interdermaalsetele filleritele esitatavatele nõuetele: sellel on väga hea biosobivus kudedega, see ei ole tsütotoksiline ega hüpoallergeenne, on piisavalt pikaajalise korrigeeriva efektiga ning on majanduslikult / hinna poolest vastuvõetav.
HH baasil valmistatud geelid kuuluvad ajutiste ehk biodegradeeruvate hulka, nad lagunevad täielikult kudedes CO2-ks ja veeks ning viiakse organismist välja. Tänu sellele on ealiste muutuste korrektsioon täiesti prognoositav ning tüsistuste tekke risk praktiliselt puudub.
Protseduuri olemus
Protseduuri käigus süstitakse soovitava korrektsiooni piirkonda geeli, mis tõstes kudesid, silub volte ja kortse või annab täiendava mahu. Täiteaine viiakse naha alla kas klassikalise tehnikaga nõela abil või siis kanüüliga. Kanüül on pikk tömbi otsaga nõel, mis kudedes liikudes ei vigasta neid, lükates neid laiali veresooni puutumata. See vähendab oluliselt vigastusi ning selle tagajärjel ka hematoomide tekke riski.
Kuna erinevate naha piirkondade struktuur erineb oluliselt üksteisest, siis toodetakse HH preparaate erineva viskoossusega. Viskoossus sõltub otseselt HH osakeste suurusest või keemiliste sidemete arvust nende stabiliseerimisel.
Spetsialist peab väga hästi tundma korrigeeritava piirkonna anatoomiat ja struktuuri, manustatava preparaadi iseärasusi ja manustamise viise, kuna just nimelt fillerite asjatundlik kasutamine tagabki ka esteetilise puuduse efektiivse korrektsiooni.
Kindlasti tuleb arvestada seda, et näo pehmekudedel ja isegi erinevatel nahakihtidel on erinev tihedus. Seepärast, kui manustada naha sügavamatesse kihtidesse liiga plastilist või pehmet preparaati, siis selle degradeerumine toimub liiga kiiresti ning on võimalik, et korrektsioon jääb ebapiisavaks. Samas tihedama geeli viimise tagajärjel naha pindmistesse kihtidesse võib tekkida hüperkorrektsioon.
Näidustused HH baasil valmistatud fillerite kasutamiseks
💗Nina-huule vahelised kurrud
💗Perioraalse piirkonna kortsud (suuümbruse, marionettkortsud/jooned suunurkades)
💗Periorbitaalse piirkonna kortsud („kanavarbad“, parim efekt koostoimes botuliintoksiiniga)
💗Põsesarnade, lõua mahu suurendamine
💗Huulte mahu suurendamine ja kuju korrektsioon
Vastunäidustused
💗Korrektsiooni piirkonnas permanentsete fillerite olemasolu
💗Rasedus ja rinnaga toitmine
💗Kroonilise haiguse ägenemise periood
💗Herpes
💗Naha põletikulised protsessid
💗Kalduvus kelloidarmide tekkeks
💗Suhteliste vastunäidustuste hulka võib arvata verd vedeldavate preparaatide kasutamist, kuna kordades suureneb hematoomide tekke risk.